Skupina

V kroužku Skupina jsou hudebníci, kteří do Muzikantů chodí již pěknou řádku let. Děti zde hrají nejen na různé druhy fléten (altová, tenorová, basová, příčná), ale také na kytaru, ukulele, akordeon či klavír. 

Díky různorodosti nástrojů si můžeme zahrát z táborových zpěvníků stejně jako popové písně dnešní doby či naopak můžeme zabrousit do klasické hudby.

V průběhu roku se podílíme na nácviku akce Živý betlém, která je plná koled. Dále vystupujeme na Jarním koncertu, kde hrají všechny hudební kroužky včetně Skupiny. V poledních letech jsme se museli hodně přizpůsobit epidemiologickým podmínkám, které Jarní koncert neumožňovaly, a tak jsme se neváhali zapojit do tvorby nové akce Serenáda. Na tuto akci si každý připraví svou píseň, kterou hraje sám nebo v duetu. Každý člen Skupiny hraje na několik hudebních nástrojů, proto se často navzájem doprovázíme a tvoříme dueta či větší uskupení, která jsou pro nás výzvou.

Zeptali jsme se členů Skupiny, co mají na kroužku rádi a proč je pro ně kroužek důležitý. 

Niky

Do skupiny chodím ráda protože se tam pořád potkávám se skvělými lidmi, se kterými se tam nikdy nenudím. Zasmějeme se, zahrajeme si písničky které nás baví a zní to skvěle. Je to vždycky aspoň na hodinu takový odproštění od školy a ostatních problémů.

Domča

Do skupiny chodím, protože mě to tam baví. Jsou tam hrozně fajn lidi a je to zábava. Zasmějeme se, popovídáme si a zahrajeme nějaké ty písničky. Líbí se mi přístup vedoucích a celkově ta hodina s nimi protože má dobrou atmosféru.

Marťa

Do skupiny chodím ráda, protože je to parta skvělých lidí, kteří se dobře znají, takže kromě hraní písniček si taky povídáme a smějeme se. Ať už hrajeme písničky na vystoupení, nebo jen tak pro radost, vždycky to zní krásně a těší nás to.

Mara

Skupinu mám moc rád. Se všema se tam znám už šíleně dlouho, takže si vždy výborně popovídáme a nasmějeme se :D. I trénování a hraní písní je zábava, když někdo náhodou něco pokazí, nevadí to, alespoň se zasmějeme a hrajeme dál. Na skupině je rovněž úžasné to, že ač na zkouškách naše hraní mnohdy nezní úplně nejlépe, na vystoupení se vždy dokážeme sehrát a zní to suprově. Skupina je zkrátka úžasný kolektiv šikovných lidí :D.

Barča Č.

Skupina mě mooc baví! Je to kroužek, kde se naučíme pouslouchat ostatní, a vyzkoušíme si, jaké to je hrát ve velké skupině lidí. Když jsme u té skupiny lidí, tak je jich tam hromada a je velice fajn, že se všichni navzájem pouslouchají, vykládají si a šlape to, i když nějaké problémy při secvičování se naskytnou... ale vždy se vyřeší a vše se nám povede natrénovat. Myslím si, že si to  všichni užíváme.  A hlavní je, že si hrajeme pro radost!!! A hrají jak velcí, tak i malí, a všichni se sehrají!!! 

Barča H.

Do skupiny chodím moc ráda, protože si tam můžu zahrát písničky a ještě k tomu jsem tam s úžasnými lidmi, takže si to tam pokaždé užiju a nikdy se tam nenudím.

Natka

Do skupiny chodím ráda, protože máme skvělý kolektiv lidí, kteří se dokážou bavit a vzájemně se podporovat. Hrajeme známé písničky, takže se nikdy nenudím.