Muzikanti jsou EKO!

Kromě toho, že jsme hudební soubor, zaměřili jsme se letos také na ekologii a učíme děti chovat se šetrněji k přírodě.

 

V kroužcích muzikálu letos s dětmi nacvičujeme muzikál Rio, který bude lehce ekologicky zaměřený. Ekologii jako takovou jsme si rozdělili na několik témat a průběžně je zařazujeme na různé akce. Zatím jsme ekologii zakomponovali na naše pravidelná muzikálová soustředění. Děti dostaly odznáček, na který si budou lepit nálepky za každý splněný úkol v rámci této ekologické výzvy.

Prvním tématem bylo třídění odpadu. Děti se díky zábavné hře a debatě dozvěděly, jak správně třídit odpad a co se s vytříděným odpadem děje dál. Doma měly děti vyfotit, jak třídí odpad a za splnění dostaly první nálepku na svůj odznáček.

 

Druhým tématem je doprava. Jelikož jako Muzikanti působíme na dvou školách (v Bosonohách a na Vedlejší), často řešíme, jak se k nim dopravit. Bavili jsme se s dětmi o nejlepších možnostech dopravy, jak pro planetu, tak pro nás. Nejlepší je samozřejmě chůze nebo MHD. Některé děti ale dopravují rodiče autem, proto je dalším úkolem vytvořit skupinky, které jezdí stejným směrem, aby jelo v jednom autě co nejvíce lidí. Za splnění tohoto úkolu si děti vyslouží další nálepku.

Eko témat nás do konce roku čeká ještě spousta, mezi nimi je i například zdravé stravování či pěstování vlastního ovoce a zeleniny. V rámci ekologie jsme také přestali dělat papírové propozice a přihlášky, proto všechny informace najdete na našich stránkách www.muzikanti.org.

 

V Bosonohách jsme se také zapojili do akce výsadba stromů. Jakožto organizaci nám byl nabídnut jeden ovocný strom, který společně zasadíme. Budeme tak mít v Bosonohách vlastní muzikantský strom, o který se budeme starat! Zapojte se s námi a buďte eko!