Pojďte s námi žít eko!

Během loňského roku jsme se do ekologie pustili trochu hlouběji.

Díky Vzdělávacím dnům Výpravy za přírodou a také dotaci Úspory jsme mohli naše akce pozvednout na vyšší úroveň. Celoroční motivaci jsme si rozplánovali na různá ekologická témata, kterým se věnujeme na jednotlivých soustředěních.


Už jsme se tak dozvěděli mnohé a postupně se při naší činnosti snažíme jednotlivými ekopravidly řídit. Vznikly hlídky na tříděný odpad. Děti se při příjezdu na akce domlouvají, aby více lidí využilo jedno vozidlo. Společně jsme se vydali v naší městské části s dalšími organizacemi vysadit stromy. V naší klubovně jsme vyměnili stávající stará světla za LED osvětlení. Děti se učí chovat šetrněji k přírodě a nabyté znalosti o ekologii zužitkovávají i doma. Za každý splněný úkol získají nálepku do odznáčku s nápisem Žijeme eko.

Dalším projektem je, společně s dětmi za základní školy, stavba modelu ekologických domů se zahradou. Ty postupně doplňujeme dalšími ekoprvky. V současné době probíhá montáž solárního systému s LED osvětlením. V plánu je též zahrada s rostlinami a vodním prvkem, auta na solární pohon, kontejnery na tříděný odpad…


Téma ekologie jsme zařadili také do našich závěrečných muzikálových představení Rio 1 a Rio 2. Příběh pojednávající o vyhynutí druhu papouška ara škraboškového nám časově krásně vyšel přesně na výročí vypuštění prvních 8 kusů odchovaných ara zpět do volné přírody. Na představení se vybrala částka 10000,-. Původně jsme se pokoušeli spojit přímo se záchrannou stanicí v Brazílii, abychom mohli částku darovat konkrétně k záchraně tohoto druhu, to se nám bohužel nepodařilo. Částku jsme darovali na konto Zoo Lešná na chov ara hyacintového. Děkujeme všem, co přispěli a pojďte s námi žít eko!